Odejście Gentle Mates z Counter-Strike'a to złe wieści dla francuskiej sceny. Mimo że nie wystawiali francuskiego gracza, ich wpływ na oglądalność, liczby i przyciąganie nowych widzów do gry był znaczący. Wybór, by przejąć hiszpański skład, był interesujący, prawdopodobnie jednak zasługiwał na szybsze poprawki w trakcie trwania. Byli tak blisko ogromnej niespodzianki w związku z Majorem w Budapeszcie, ale potem nie udało im się wypaść lepiej w Kolonii. Ostatecznie to wyjście jest ostatecznym dowodem na to, jak działa dzisiejszy ekosystem CS-a: jeśli chcesz rywalizować na najwyższym poziomie, nie masz innego wyboru, jak zaakceptować pieniądze od hazardu, stron ze skinami lub platform tradingowych. Bez tego jest po prostu niemożliwe, by walczyć z wielkimi organizacjami i pozyskiwać topowych graczy, ponieważ wykupy i pensje są ogromne. Dzięki nim za wprowadzenie gry do zupełnie nowej publiczności i transmitowanie większości meczów, od Draculans aż po wydarzenia Tier 1. Mogliby byli osiągnąć więcej, ale jednocześnie łatwo zrozumieć, że bez akceptowania tych konkretnych typów sponsorów, przetrwanie finansowe w CS-ie jest niemożliwe. Możemy mieć tylko nadzieję, że znajdą okazję, by wrócić w przyszłości. Jeśli ich celem jest naprawdę bycie największą organizacją FPS, bez wątpienia będą potrzebować zespołu w CS-a w pewnym momencie
🇫🇷 @gentlemates quitte Counter-Strike, 10 mois après son arrivée... 💔 Les raisons du départ évoquées sont : ❌ Manque de sponsors 💰 Scène très chère 🔁 Repêchage sur VALORANT qui aurait débloqué un budget compris entre 1 et 3 millions d’euros
To ciekawe, że przyznaje się do poczucia winy i żalu z powodu tego, co stało się z HEROIC, a zaraz potem dodaje: „To biznes, musisz myśleć o tym, co najlepsze dla twojej kariery”. Nie zagrał na Majorze od 2023 roku, nic nie wygrał z Astralis, a teraz jest snajperem w NiP. Niezbyt udany ten plan biznesowy....
.@stavnCS on leaving HEROIC in 2023: "When you look at it objectively, me and jabbi in a way, fucked up old HEROIC because cadiaN did get kicked and we left, from an organization's perspective, I feel bad for what happened."
Kto by pomyślał, że 3DMAX ominie Majora, bo zawalili dwa turnieje LAN-owe tier 2/3, na których nie było ani jednej topowej drużyny? Porażki z Phantom, BESTIA, B8... to totalna katastrofa. Ale to logiczne: nie zasługujesz na największego Majora w historii w Kolonii, jeśli nie potrafisz wygrywać takich meczów. Smutny dzień dla francuskiego CS-a.
No Cologne Major for us... We wanted this as much as you did, sorry we couldn't make it happen 😔 Time to reset and come back stronger #DevilNeverDies 👹






