#gentlemates
d3oo

neL o obecnej scenie CS-a: Jeśli chcesz rywalizować na najwyższym poziomie, nie masz innego wyboru, jak zaakceptować pieniądze od hazardu, stron ze skinami lub platform tradingowych. Bez tego jest po prostu niemożliwe

@neLendirekt

Odejście Gentle Mates z Counter-Strike'a to złe wieści dla francuskiej sceny. Mimo że nie wystawiali francuskiego gracza, ich wpływ na oglądalność, liczby i przyciąganie nowych widzów do gry był znaczący. Wybór, by przejąć hiszpański skład, był interesujący, prawdopodobnie jednak zasługiwał na szybsze poprawki w trakcie trwania. Byli tak blisko ogromnej niespodzianki w związku z Majorem w Budapeszcie, ale potem nie udało im się wypaść lepiej w Kolonii. Ostatecznie to wyjście jest ostatecznym dowodem na to, jak działa dzisiejszy ekosystem CS-a: jeśli chcesz rywalizować na najwyższym poziomie, nie masz innego wyboru, jak zaakceptować pieniądze od hazardu, stron ze skinami lub platform tradingowych. Bez tego jest po prostu niemożliwe, by walczyć z wielkimi organizacjami i pozyskiwać topowych graczy, ponieważ wykupy i pensje są ogromne. Dzięki nim za wprowadzenie gry do zupełnie nowej publiczności i transmitowanie większości meczów, od Draculans aż po wydarzenia Tier 1. Mogliby byli osiągnąć więcej, ale jednocześnie łatwo zrozumieć, że bez akceptowania tych konkretnych typów sponsorów, przetrwanie finansowe w CS-ie jest niemożliwe. Możemy mieć tylko nadzieję, że znajdą okazję, by wrócić w przyszłości. Jeśli ich celem jest naprawdę bycie największą organizacją FPS, bez wątpienia będą potrzebować zespołu w CS-a w pewnym momencie

Gentle Mates leaving Counter-Strike is bad news for the French scene. Even though they didn’t field a French player, their impact on viewership, numbers, and bringing new spectators to the game was significant. The choice to pick up the Spanish squad was an interesting one, it probably deserved quicker adjustments along the way tho. They were so close to a massive upset for the Budapest Major, but then failed to do better for Cologne. Ultimately, this exit is the ultimate proof of how the CS ecosystem works today: if you want to compete at the top, you have no choice but to accept money from gambling, skin sites, or trading platforms. Without that, it is simply impossible to battle with big orgs and get top players, as buyouts and salaries are huge. Thanks to them for introducing the game to a whole new audience, and broadcasting most games, from the Draculans to the T1 events. They could have achieved more, but at the same time, easy to understand that without accepting those specific types of sponsors, surviving financially on CS is impossible. We can only hope they find an opportunity to come back in the future. If their goal is truly to be the biggest FPS organization, they will need a CS team at some point, without a doubt.

@CroissantStrike

🇫🇷 @gentlemates quitte Counter-Strike, 10 mois après son arrivée... 💔 Les raisons du départ évoquées sont : ❌ Manque de sponsors 💰 Scène très chère 🔁 Repêchage sur VALORANT qui aurait débloqué un budget compris entre 1 et 3 millions d’euros

🇫🇷 @gentlemates quitte Counter-Strike, 10 mois après son arrivée... 💔 Les raisons du départ évoquées sont : ❌ Manque de sponsors 💰 Scène très chère 🔁 Repêchage sur VALORANT qui aurait débloqué un budget compris entre 1 et 3 millions d’euros

299
9
+4
Tagi:#gentlemates#twitter#nel