Ukraińska Federacja Esportu poinformowała o zbanowaniu na rok wielu ukraińskich graczy, wśród których znalazł się m.in. s1mple, podając różne powody tej decyzji. Ukarani zawodnicy zostaną pozbawieni wsparcia ze strony federacji i nie będą mogli brać udziału w organizowanych przez nią turniejach. Oto wybrani ukarani gracze oraz powody decyzji: s1mple: za grę w jednym zespole z rosyjskim zawodnikiem electroNicem. zont1x: za grę w barwach Team Spirit, gdzie występują rosyjscy gracze. s1zzi: za grę w przeszłości dla Spirit Academy.
🚨 Ukrayna Espor Federasyonu, aralarında s1mple'ın da bulunduğu birçok Ukraynalı oyuncuya çeşitli gerekçelerle 1 yıl banladığını açıkladı. Banlanan oyuncular, federasyonun sağladığı desteklerden yararlanamayacak ve federasyon tarafından düzenlenen turnuvalarda mücadele edemeyecek. Banlanan bazı oyuncular ve gerekçeleri şu şekilde: 🇺🇦 s1mple: Rus oyuncu electroNic ile aynı takımda yer aldığı için. 🇺🇦 zont1x: Rus oyuncuların bulunduğu Team Spirit kadrosunda oynadığı için. 🇺🇦 s1zzi: Geçmişte Spirit Academy forması giydiği için.
Podwójne standardy dla pozostałych zawodników 😊 Osoby stojące za tą decyzją kompletnie nie rozumieją esportu i nic dla niego nie zrobiły, dlatego ich zdanie nic nie znaczy 🙂↔️
Double standards for other players 😊 The people who made this decision understand nothing about esport and have done nothing for it, so their opinion is worthless 🙂↔️