Nowe
Najpopularniejsze
Poczekalnia
#g2
TombStone

G2 sięga po byłego snajpera NIP-u!

G2 sięga po byłego snajpera NIP-u!

G2 sięga po byłego snajpera NIP-u!

Organizacja G2 Esports oficjalnie potwierdziła zakontraktowanie nowego zawodnika. Do zespołu dołączył Artem "r1nkle" Moroz, który przejmie rolę snajpera po przesuniętym na ławkę rezerwowych Álvaro "SunPayus" Garcíi. Ukrainiec od kwietnia 2024 roku reprezentował barwy Ninjas in Pyjamas. Choć w pierwszym okresie współpracy pokazywał duży potencjał, słabsza forma na początku 2026 roku oraz brak awansu na IEM Cologne Major skłoniły szwedzką organizację do poszukiwania nowych rozwiązań. Miejsce Ukraińca w NIP zajął Martin "stavn" Lund, który przejął rolę głównego snajpera. Zarząd G2 pokłada duże nadzieje w nowym transferze, licząc na to, że doświadczenie Nemanji "huNter-" Kovača oraz wsparcie trenera Eetu "sAw" Sahy pozwolą nowemu zawodnikowi w pełni rozwinąć skrzydła. Co ciekawe, organizacja nie zdecydowała się na awansowanie utalentowanego snajpera ze swojej akademii. Klimentii "kl1m" Krivosheev ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w MIBR, a brazylijski klub nadal stara się o jego definitywny wykup. Debiut Artema "r1nkle" Moroza w koszulce G2 zaplanowano na 21 lipca, kiedy to wystartują rozgrywki BLAST Bounty Season 2. Kolejnym ważnym sprawdzianem dla odświeżonego składu będzie sierpniowy turniej Esports World Cup w Paryżu, gdzie pula nagród wyniesie 2 miliony dolarów. Obecny skład G2 Esports: Nemanja "huNter-" Kovač Matúš "MATYS" Šimko Nikita "HeavyGod" Martynenko Guy "NertZ" Iluz Artem "r1nkle" Moroz Eetu "sAw" Saha (trener)

-5
Tagi:#g2#r1nkle#transfery