molodoy i YEKINDAR dyskutowali o przyszłości kl1ma: molodoy: „kl1m był dobry, tak. Gra bardzo dobrze i widziałem, że G2 chce go sprzedać. Nie wiem, może nie chce zostać w MIBR... może teraz dołączy do jakiegoś zespołu z tieru 1.” YEKINDAR: „Która drużyna potrzebuje snajpera?” molodoy: „FaZe” YEKINDAR: „[o włączeniu go do głównego składu G2] Tak, to najbardziej oczywisty ruch, prawda? Akademia G2, wypożyczenie, a teraz awans do głównego składu, bo pokazał swój potencjał, nieważne... są pytania o SunPayusa. Cóż, nie z mojej strony... Uważam, że SunPayus radzi sobie dobrze. Myślę, że ma określoną rolę i niewielu jest snajperów, którzy chcą grać w ten sposób. A oni mają gwiazdorskich riflerów: mają MATYSa, mają HeavyGoda, teraz mają NertZa. Jest wielu riflerów, którzy zajmują dużo miejsca na mapie, więc będzie ciężko. Mam wrażenie, że kl1m nie jest snajperem w stylu SunPayusa.” (via @ESLCS)
*Najlepszy rating 3.0* Boombl4 - 1,48 alex666 - 1,34 kl1m - 1,32 JamYoung - 1,31 Vexite - 1,31 *Najgorszy rating 3.0* JOTA - 0,62 NEKIZ - 0,67 siuhy - 0,70 fer - 0,72 rdnzao - 0,75
Klimentii "kl1m" Krivosheev prezentuje się póki co świetnie w Kolonii. Rosjanin po trzech meczach ma rating na poziomie 1,27 i nic dziwnego, że przykuwa uwagę wielu organizacji, co jest problematyczne dla MIBR, bowiem póki co Klimentii przebywa w Made in Brazil jedynie na wypożyczeniu. Jak podaje jednak portal HLTV G2 jest gotowe wysłuchać ofert za zawodnika swojej akademii, który wraca do organizacji zaraz po Majorze. Problemem dla MIBR może być jednak kwota wykupu, bowiem z uwagi na świetne występy 20-latka jego usługami z pewnością będą zainteresowane również inne zespoły.
Mieliśmy długi bootcamp, ciężko pracowaliśmy i poprawiliśmy mnóstwo rzeczy. Musieliśmy jednak sprawdzić, czy to wszystko działa w praktyce. Kiedy pokonujesz taki zespół (B8), zyskujesz ogromną pewność siebie. I teraz do każdej kolejnej serii podchodzimy z wielką wiarą we własne możliwości. To świetna sprawa w kontekście Majora. Już teraz jesteśmy w dobrej formie. Majora zaczynamy od fazy pierwszej, więc możemy wejść w ten turniej w naprawdę optymalnej dyspozycji i awansować do etapu trzeciego lub do nawet play-offów. Myślę, że jesteśmy w stanie to zrobić.- Klimentii "kl1m" Krivosheev
Zapytałem profesjonalistów z CS2 o aktualizację dotyczącą „Aim Punch” i „Armora”, a oto, co mieli do powiedzenia na ten temat: xKacpersky (Ninjas in Pyjamas): Po aktualizacji bardzo to czuję. Czasami dostajesz jeden strzał i nie możesz nawet oddać, nawet z pełnym pancerzem. mhL (Wildcard): To wydaje się zbyt silne. Zdecydowanie powinno zostać osłabione. lollipop21k (Minsk House): Myślę, że powinno to zostać naprawione. To uczucie jest bardzo niezręczne. faveN (BIG): Nie wiem, czy to tylko ja, ale rzadko zauważałem jakąkolwiek różnicę. KaiR0N- (Nemiga): Powiedziałbym, że to wcale nie jest dobre, ale dość szybko się do tego przyzwyczaiłem. kl1m (MiBR): Naprawdę tego nie zauważam. LNZ (MiBR): Szczerze mówiąc, nie czuję większej różnicy. spooke (OG): Jest całkiem źle, nie będę kłamać. Wydaje się to znacznie bardziej wizualne niż wcześniej. adamb (OG): Naprawdę nie podoba mi się ta aktualizacja, szczególnie ruch nóg i aim punch. Lekr0 (Johnny Speeds): Szczerze, nie zauważyłem tego zbyt mocno podczas meczów czy treningów, poza momentem, gdy po raz pierwszy testowałem to na serwerze. Plopski (Metizport): Mam wrażenie, że nie wpływa to na mnie zbyt mocno, bo nie zawsze to zauważam, ale kiedy już tak się dzieje, naprawdę wybija mnie to z rytmu. Ma się wrażenie, że giniesz szybciej, ponieważ twój cel zostaje całkowicie rozregulowany. Krótko mówiąc, nie podoba mi się to, ale nie zauważam tego przez cały czas. eraa (Alliance): To jest okropne. Muszą to naprawić. Dostawanie aim puncha podczas celowania z AWP, nawet z pełnym kevlarem, jest strasznym uczuciem. Lucky (Washed): To może być lekka przesada. Nagradza to bardziej strzelanie seriami i to może być powód, dla którego M4A4 wydaje się teraz znacznie silniejsze. Nucleonz (Falcons Force): Osobiście nie podoba mi się to, ponieważ trudniej jest dawać ludziom one-tapy z nowym aim punchem, szczególnie z Deagle’a przeciwko pistoletom maszynowym. Lubiłem grę znacznie bardziej bez tego, wydawała się czystsza. Kiedy próbowałeś kogoś zabić jednym strzałem, twój celownik się nie trząsł. Ogólnie uważam, że gra była lepsza bez aim puncha, przynajmniej dla mnie.