Brak reakcji ze strony ESIC wobec tak bezczelnej bandy szumowin tylko ośmiela kolejne pozbawione kręgosłupa podludzi do niszczenia sceny online w CS-ie. Nie bez powodu w ciągu ostatnich 5 miesięcy nasz zespół wziął udział w 8 turniejach LAN-owych i zagrał tylko w jednym turnieju online aż do maja.
Slyszalem wlasnie glosowke z telegrama i potwierdzam w 100%, ze to @AntyViruscsgo. Skurwysyny tylko nas ograbily chyba z 130 pkt VRS, potencjalnych wygranych w turniejach, szans kontraktowych, pieniedzy za wygrane turnieje a jestesmy tylko wierzcholkiem gory. 1/2
Źródła: Ukraiński gracz nifee, który został niedawno zbanowany przez ESIC za ustawianie meczów w EPL S22, zarobił zaledwie 4 000–8 000 USD na ustawianiu meczów podczas tego turnieju. Za każdą "ustawioną” mapę na ESL Pro League otrzymywał ≈1 500 USD.
Zespół NOMERCY został oficjalnie zawieszony w związku z trwającym dochodzeniem ESIC. Od samego początku w pełni współpracowaliśmy z Runestone i ESIC przez cały proces, który doprowadził do tego zawieszenia. W ROMAN Imperium Cup nie ma miejsca na ustawianie meczów ani jakiekolwiek inne nieprawidłowości.
ESIC has issued an interim suspension against Team NOMERCY and its players pending an ongoing integrity investigation. This is an immediately effective protective measure and does not constitute a final determination. Read the full statement: https://t.co/IYIlI2e2ca
gokushima pomógł ESIC rozbić grupę graczy, którzy byli odpowiedzialni za ustawianie meczów, a także cheatowanie
ESIC nie zatrzymuje się i konsekwentnie banuje graczy, którzy dopuszczają się cheatowania, a także ustawiania meczów. Czterech zawodników otrzymało surowe kary za ustawianie meczów oraz korzystanie z niedozwolonych programów wspomagających grę. Mowa o Egorze "zLym" Polyakovie, Dmitriym "propleh" Senigovie, Aleksanderze "Rulerze" Maximovie oraz Paterze" tomeagonto" Markheevie. Najbardziej kontrowersyjnym przypadkiem jest Egor „zLy” Polyakov, który jako jedyny dostał dożywotni zakaz startów – zawodnik nie tylko przyznał się do winy, ale i sam poprosił o permanentne wykluczenie z rozgrywek. Pozostali gracze, zostali zawieszeni na pięć lat. Rozbicie tej grupy graczy było możliwe dzięki zeznaniom gokushimy - byłego gracza FORZE, który sam w 2023 roku został zbanowany. Za pomoc w śledztwie wywalczył jednak skrócenie własnego wyroku.





