Po wprowadzeniu odświeżonej mapy Cache do puli Extended na platformie FACEIT w dniu 22 kwietnia, rozegrano na niej 517 143 mecze. Dane wskazują na przewagę strony antyterrorystów. Od 6 lipca Cache trafi do puli map czynnej służby, a mapa Overpass zostanie z niej usunięta.
Cache wraca! Ostatni raz, kiedy grano na niej podczas turnieju rangi MVP, miało to miejsce w maju 2019 roku, na IEM Sydney. Oto 8 najlepszych zawodników pod względem siły ognia – dwóch z pierwszej czwórki wciąż aktywnie rywalizuje na profesjonalnej scenie! Poniżej analiza pierwszej czwórki.
coldzera – dobry we wszystkim. Częściowo dzięki temu, że miał TACO do wymieniania się fragami, ale wygrywał więcej pojedynków, niż oczekiwano, w każdej klasie broni i po obu stronach mapy. Najbardziej imponującym osiągnięciem było wygranie 59% pojedynków karabinowych po stronie atakującej (oczekiwany wskaźnik zwycięstw wynosił 49% przy dużej próbie). RpK – "Le Tank" był bestią na Cache'u i robił to tylko w rundach, które miały znaczenie – zapewnił +40,7 zabójstw powyżej oczekiwań (EEK) z karabinem w ręku i -4,1 z resztą broni (pistolety, SMG). NiKo – Pamiętasz jakiś klip z NiKo z Deagle'em? Bardzo możliwe, że wydarzył się właśnie na tej mapie. Jego historia to wyjątkowa gra z ulepszonymi pistoletami – wygrywał 43% pojedynków z ulepszonym pistoletem w ręku, podczas gdy oczekiwano od niego wygrania zaledwie 33% – co wygenerowało 22 zabójstwa powyżej średniej dla profesjonalisty na Cache'u! Twistzz – jeden z najlepszych graczy pistoletowych na Cache'u. Miał współczynnik K/D 2.0 z Glockiem na mapach w mojej bazie danych, będąc dodatkowo na +5 po stronie broniącej. Ponownie, świetne statystyki z ulepszonymi pistoletami: 40% skuteczności po stronie CT przeciwko karabinom i solidne 3-0 przeciwko AWP (uwaga: byłem zaskoczony, że nie miał jeszcze tatuaży w Liquid, kiedy robiono mu zdjęcie). Zaobserwuj mnie, aby zobaczyć więcej analiz statystycznych z przeszłości! Mam nadzieję, że znajdę czas, aby przyjrzeć się snajperom, temu jak często atakowano każdy z site'ów i dlaczego środek był taki ważny, kto był dobrym "kotwicą"... będzie mnóstwo zabawy, więc jeśli nie zaobserwujesz, ominie Cię to!
Dane z Leetify dotyczące meczów w trybie Premier z ostatniego dostępnego miesiąca. Całkiem jasne, dlaczego Valve zdecydowało się usunąć Overpass, skoro tak właśnie wygląda tryb Premier. Łatwo założyć, że Anubis będzie następną mapą do usunięcia, ponieważ jest wybierana znacznie rzadziej niż wszystkie inne.
Najlepsi gracze kotwice w 1. sezonie 2026 w CS2 pod względem skuteczności pierwszych fragów po stronie CT
Kto spędził najwięcej czasu w ciemnościach w 2026 roku:
W fazie pucharowej Majora w Kolonii wystąpiło sześciu supergwiazd, a donk nie był jedną z nich. Ropz znalazł się na szczycie tabeli pojedynków (choć na podstawie próbki z jednej serii), a tuż za nim uplasował się m0nesy. karrigan jest na samym dole, ale mimo to wyszedł zwycięsko. MATYS strzelał ostro, ale zaliczył trochę „trollowania”.
Wszyscy gracze zostali oznaczeni. Szczególnie słaby występ flameZ! Gdyby pokazał swoją standardową formę, Vitality powinno było wygrać z Falcons.
Najwięcej meczów na FACEIT rozegranych przez graczy w trakcie IEM Cologne Major kyousuke — 73 mecze s1zzi — 60 JBa — 54 tabseN — 50 ryu — 47 saadzin — 47 asap — 45 Techno4K — 42
3K m0NESY''ego, z dwoma szalonymi flickshotami, pokazanymi z jego POV-a, ze zwolnionym tempem i reakcją tłumu (via @ESLCS)
m0NESY’s 3K, with two insane flickshots, shown from his POV, with slow motion and the crowd’s reaction (via @ESLCS)