AKROS banuje AntyVirusa. "Techniczne przesłanki, które pokrywają się z publicznymi zarzutami"
Miłosz "AntyVirus" Konieczka został oficjalnie zbanowany przez system Akros Anti-cheat w związku z naruszeniem integralności rozgrywek. Twórcy oprogramowania potwierdzili w oświadczeniu, że "śledztwo potwierdziło techniczne przesłanki, które pokrywają się z publicznymi zarzutami wobec gracza o korzystanie z oszustw opartych na sprzęcie DMA". Sprawa ujrzała światło dzienne po opublikowaniu materiałów dowodowych przez kapitana formacji CYBERSHOKE, Daniila "alpha" Demina. Zarzucił on drużynie Oramond (grającej obecnie jako DragonClaw) nie tylko używanie nielegalnego oprogramowania, ale również ustawianie meczów. Sytuacją zainteresowało się już Esports Integrity Commission (ESIC), które potwierdziło prowadzenie własnego dochodzenia w tej sprawie. Reakcja organizatorów turniejów była natychmiastowa. Zespół DragonClaw został zawieszony w rozgrywkach Clutch Series organizowanych przez NODWIN, a CCT rozpoczęło własne śledztwo. W efekcie drużyna musiała oddać walkowerem mecz w CCT Europe Series 3 i ostatecznie wycofała się z zamkniętych kwalifikacji do CCT 2026 Europe Series 4 bez rozegrania ani jednego spotkania. Warto przypomnieć, że Miłosz "AntyVirus" Konieczka 2 czerwca ogłosił oficjalne zakończenie kariery. W swoim oświadczeniu gracz stwierdził, że ma dość ciągłego bronienia swojego imienia, próbując jednocześnie podważyć część dowodów zaprezentowanych przez społeczność.
AntyVirus zbanowany przez system Akros AC. Organizatorzy NODWIN Clutch Series wydali oświadczenie w sprawie Oramond
Dotarło do naszej wiadomości, że drużyny Oramond oraz Dragonclaw zostają zawieszone w rozgrywkach Clutch Series do czasu zakończenia trwającego dochodzenia dotyczącego ich składów. Decyzja ta została podjęta w trosce o zasady fair play oraz w celu zagwarantowania, że integralność Clutch Series jako środowiska rywalizacji pozostanie nienaruszona. Ponadto, gracz o pseudonimie „AntyVirus” został oficjalnie zbanowany przez system Akros AC, co skutkuje jego niezdolnością do udziału w jakichkolwiek przyszłych wydarzeniach z cyklu Clutch Series. Dziękujemy społeczności za zrozumienie i współpracę. Życzymy wszystkim miłego dnia i dbajmy o uczciwą rywalizację.- Oświadczenie Oramond
TL;DR - ja już swoje zarobiłem, walcie się, spadam stąd. Przerażające to jest jak łatwo można uniknąć jakichkolwiek prawnych / finansowych konsekwencji. Takie sytuacje są tylko zaproszeniem dla innych, chętnych łatwych pieniędzy 🫠
This is my final post. There will be no more. I leave CS - that's it. I'm done and tired of stuff going on. There is no point to fight with anybody here. For past 5 years I was trying my best to leave "underground" and become professional player and for past 5 years i'm all the
Ludzie muszą zadać dwa pytania: skąd Cybershoke wzięło te tzw. »dowody« i dlaczego wychodzą one na jaw po około 3 latach? To nie pierwszy raz, kiedy wygrywam z nimi turnieje lub mecze, dlaczego akurat teraz? Zastanawiam się, ile czasu zajęło im sfabrykowanie czegoś takiego – 20 gości siedzących na Discordzie z udostępnionym ekranem i zajmujących się takimi rzeczami. btw. przestańcie próbować PRZEKUPYWAĆ moich znajomych, żeby złożyli jakieś fałszywe zeznania za pieniądze 🤡”


