Nowe
Najpopularniejsze
Poczekalnia
#antyvirus
d3oo

AKROS banuje AntyVirusa. "Techniczne przesłanki, które pokrywają się z publicznymi zarzutami"

AKROS banuje AntyVirusa. "Techniczne przesłanki, które pokrywają się z publicznymi zarzutami"

Miłosz "AntyVirus" Konieczka został oficjalnie zbanowany przez system Akros Anti-cheat w związku z naruszeniem integralności rozgrywek. Twórcy oprogramowania potwierdzili w oświadczeniu, że "śledztwo potwierdziło techniczne przesłanki, które pokrywają się z publicznymi zarzutami wobec gracza o korzystanie z oszustw opartych na sprzęcie DMA". Sprawa ujrzała światło dzienne po opublikowaniu materiałów dowodowych przez kapitana formacji CYBERSHOKE, Daniila "alpha" Demina. Zarzucił on drużynie Oramond (grającej obecnie jako DragonClaw) nie tylko używanie nielegalnego oprogramowania, ale również ustawianie meczów. Sytuacją zainteresowało się już Esports Integrity Commission (ESIC), które potwierdziło prowadzenie własnego dochodzenia w tej sprawie. Reakcja organizatorów turniejów była natychmiastowa. Zespół DragonClaw został zawieszony w rozgrywkach Clutch Series organizowanych przez NODWIN, a CCT rozpoczęło własne śledztwo. W efekcie drużyna musiała oddać walkowerem mecz w CCT Europe Series 3 i ostatecznie wycofała się z zamkniętych kwalifikacji do CCT 2026 Europe Series 4 bez rozegrania ani jednego spotkania. Warto przypomnieć, że Miłosz "AntyVirus" Konieczka 2 czerwca ogłosił oficjalne zakończenie kariery. W swoim oświadczeniu gracz stwierdził, że ma dość ciągłego bronienia swojego imienia, próbując jednocześnie podważyć część dowodów zaprezentowanych przez społeczność.

Źródło: HLTV
+6
#antyvirus
d3oo

AntyVirus zbanowany przez system Akros AC. Organizatorzy NODWIN Clutch Series wydali oświadczenie w sprawie Oramond

AntyVirus zbanowany przez system Akros AC. Organizatorzy NODWIN Clutch Series wydali oświadczenie w sprawie Oramond

AntyVirus zbanowany przez system Akros AC. Organizatorzy NODWIN Clutch Series wydali oświadczenie w sprawie Oramond

Dotarło do naszej wiadomości, że drużyny Oramond oraz Dragonclaw zostają zawieszone w rozgrywkach Clutch Series do czasu zakończenia trwającego dochodzenia dotyczącego ich składów. Decyzja ta została podjęta w trosce o zasady fair play oraz w celu zagwarantowania, że integralność Clutch Series jako środowiska rywalizacji pozostanie nienaruszona. Ponadto, gracz o pseudonimie „AntyVirus” został oficjalnie zbanowany przez system Akros AC, co skutkuje jego niezdolnością do udziału w jakichkolwiek przyszłych wydarzeniach z cyklu Clutch Series. Dziękujemy społeczności za zrozumienie i współpracę. Życzymy wszystkim miłego dnia i dbajmy o uczciwą rywalizację.

Źródło: X
+7
#antyvirus
d3oo

AntyVirus: Odchodzę z CS-a – to koniec. Mam dość i jestem zmęczony tym, co się dzieje

@AntyViruscsgo

To mój ostatni post. Więcej ich nie będzie. Odchodzę z CS-a – to koniec. Mam dość i jestem zmęczony tym, co się dzieje. Nie ma sensu walczyć z nikim tutaj. Przez ostatnie 5 lat starałem się wyjść z „undergroundu” i zostać profesjonalnym graczem, a przez te 5 lat cały czas byłem oskarżany o czitowanie lub inne rzeczy. Zawsze dawałem z siebie wszystko, żeby obalić te zarzuty – nagrania z TeamSpeaka, nagrania POV z OBS-a, kamera z pełnym widokiem na mnie, czasem nawet dwie kamery, anty-czit na poziomie kernela z jakimś secure bootem itd., i nigdy nie było to wystarczające, by przekonać ludzi. Grałem wiele LAN-ów, może nie tak dużych jak draculany czy coś w tym stylu, ale zagrałem ponad 30 LAN-ów, 1v1, 2v2, 5v5, o 200$, o 500$, o 2k$ nagrody w puli przez te lata i wygrałem wiele z nich, co ludzie mogli wyraźnie zobaczyć na moim profilu Steam. Wielu organizatorów turniejów/komentatorów z Polski mnie zna i zawsze miło się z nimi rozmawiało. Osiągnąłem 4k elo w CS:GO jako jeden z pierwszych polskich graczy, grając na laptopie z matrycą 15,6 cala i 144hz!!! Poświęciłem cały swój czas, żeby skupić się na karierze. Brałem udział tylko w kilku testach w swoim życiu, drużyny nigdy nie chciały dać mi szansy na testy, ponieważ moja „reputacja nie była dobra”, mimo że byłem utalentowanym graczem. Nawet gdybym próbował walczyć – ludzie by mi nie uwierzyli, nigdy nie wierzyli. Tylko bliscy – których znałem osobiście – rozumieli sytuacje. Dlatego prawie całe życie grałem z tymi samymi ludźmi, a jeśli potrzebowałem kogoś do składu, po prostu brałem znajomych. Było mnóstwo komentarzy na temat adresów i wiadomości głosowej: Cybershoke kontaktował się z moimi znajomymi/byłymi graczami z dawnych składów/miksu i oferował im szacunkowo 10 tys. dolarów za „dowody” i dane osobowe na mój temat. Początkowo nie miałem pojęcia, skąd wyciekł adres, teraz już rozumiem. Przez wiele lat wygrałem mnóstwo pucharów z nagrodami w postaci sprzętu PC, jak klawiatury, myszki, napoje energetyczne itp. Było tego DUŻO. Nie zawsze byłem kapitanem w takich turniejach, adres znało wiele osób (kapitanowie, gracze, organizatorzy), ponieważ prosili o niego do wysyłki, nigdy nie pomyślałem, że ktoś mógłby to wykorzystać. Co do nagrania głosowego – jestem osobą publiczną, mój głos jest znany, dużo streamowałem, są klipy z moim udziałem. Nie jest trudno poprosić kogoś z Polski ze słabym akcentem, żeby „powiedział tę frazę”. Wszystko można kupić za takie pieniądze. To tylko moje przypuszczenie, rzeczy tego typu można stworzyć w minuty, a nawet sekundy. Sam używam AI na co dzień, wiem, do czego jest zdolne. Co do incydentu z PLE – z tego, co pamiętam, zdarzyło się to w pierwszym meczu drużyny, a ja nie miałem zamiaru grać tego meczu i nie brałem w nim udziału. Pierwsza mapa została rozegrana ze stand-inem lub trenerem (?) i została zapauzowana w trakcie gry z powodu jakichś zgłoszeń itp. Mógłbym wskazać palcem kilka osób po ich nickach, jak Fisico i drama z Ence, ale ich deluzje są szalone. Thunderpick Cup – widziałem jakieś analizy demek na streamach – 80-90% założeń było dosłownie z respa w czasie freezetime: „Idźcie 3 palace, będziecie to popować po fake’ach, zróbcie fake środka z użyciem granatów, zróbcie smoke’a na okno i top mid, a potem zfake’ujcie B” i to działało idealnie – a założenia typu: „idźcie B” w każdej rundzie aż wygramy, podczas gdy ja fejkowałem A i fejkowałem connector, działały prawie w 80% po stronie terrorystów. Wszyscy byli pod wrażeniem naszej gry. Po stronie antyterrorystów słyszałem, że moje rotacje z AWP były prawie perfekcyjne – większość założeń była w czasie freezetime – start ticket, peek ze schodów, peek z cona itp. Założenia w środku rundy to czysty gamesense z analizą i odrobiną szczęścia. Tak jak napisałem w innym poście – na przykład vs Kolesie na Overpassie, założyłem w T: „ostatnią grę abuse’owaliśmy A egzekucją, idźcie B co rundę, aż wygramy, ja będę fejkował A i fejkował connector”. Poszli prosto na 6x contact monster i wygrali… Tak, trudna gra. Rozumiem, że niektóre ego nie mogą znieść tego, że zostali pokonani lub przechytrzeni przeze mnie, ale tak bywa. Ludzie próbują usprawiedliwić swoją przegraną, mówiąc, że czitowałem, i śmiesznie się na to patrzy. Myślę, że to wszystko, co chciałem napisać. Za 7 dni to konto zostanie dezaktywowane. ODCHODZĘ. Pokój i miłość, z Bogiem.

9
0
-39
#oramond
d3oo

CCT oraz Thunderpick wszczynają śledztwo w sprawie Oramond

Zdjęcie: HLTV

CCT oraz Thunderpick wszczynają śledztwo w sprawie Oramond

CCT i Thunderpick także wszczyna własne śledztwo w sprawie graczy Oramond. Polscy zawodnicy podejrzani są o ustawianie meczów, a także o korzystanie z nielegalnych oprogramowań. Gracze Oramond już od dłuższego czasu byli podejrzewani o ustawienie meczów. Wczoraj jednak zawodnik CYBERSHOKE - alpha opublikował na portalu X wyniki własnego śledztwa, przedstawiającego screeny rozmów, z który wynika, że Polacy faktycznie ustawiali mecze. Co więcej alpha pokazał również głosówkę, na której jeden z graczy pyta, jak korzystać z tak zwanego "radaru". Głos osoby z nagrania został zidentyfikowany m.in. przez innocenta, który nie miał wątpliwości, że był to AntyVirus.

+4